Historia pałacu

Poznaj historię tego wspaniałego miejsca.

Pałac w Dąbrówce został zbudowany w XIX wieku, w okresie kiedy właścicielami dóbr byli Trowitzschowie. Budowla zaprojektowana została w stylu nawiązującym do klasycyzmu. Architekt zaprojektował ją na kształt dawnego pałacu miejskiego.

Pałac w Dąbrówce jest piętrowy, nakryty spłaszczonym, czterospadowym dachem o krawędziach wysuniętych przed lico muru i tworzących okap. Główne reprezentacyjne wejście do budynku poprzedzone jest gankiem, ozdobionym filarami, podtrzymującymi ozdobny balkon. Okna parteru są prostokątne. Otwory okienne piętra zwieńczone są półkoliście. Do głównego korpusu budowli przylegają z dwóch stron skrzydła – przybudówki. Zespół pałacowy w Dąbrówce otoczony jest rozległym, blisko 6-hektarowym parkiem.

Poza terenem parku znajduje się zniszczony grobowiec rodzinny dawnych właścicieli – Naumannów. Właścicielami Dąbrówki i tutejszego majątku byli: w XIV i XV wieku Wincenty z Gronowa, który sprzedał dobra Doninom, w XVII wieku-Piotr i Jan Golińscy, a po nich Hieronim Zakrzewski. Dobra wielokrotnie zmieniały właścicieli. Kolejnymi właścicielami byli między innymi: Konarzewscy i Bojanowscy (XVIII/XIX), a od połowy XIX wieku do czasów drugiej wojny światowej niemieckie rodziny: Trowitzsch, Bandelov, Naumann i Roloff.

W 1907 roku powierzchnia majątku Dąbrówka wynosiła 502 hektary, w tym: 375 ha ziemi uprawnej, 95 ha lasów i 20 ha łąk. W majątku była parowa gorzelnia, hodowano konie pełnej krwi i trzodę. Właścicielem majątku był Franz Naumann, natomiast dobrami zarządzał Udo Wolf.

Obecni wlasciciele chcąc przywrócić dawny blask pałacu, przeprowadzają gruntowny remont.

W kilku słowach o nas

Pałac Dąbrówka to miejsce idealne na każdą imprezę okolicznościową - zarówno firmową (korporacyjną), tj. szkolenia, sympozja lub jubileusze, ale także prywatne, tj. śluby, rocznice ślubu, 18-tki, imieniny i urodziny, skończywszy na sylwestrach, walentynkach i innych uroczystościach okazjonalnych. Jego bliskie usytuowanie w stosunku do Rawicza, jak i Leszna, sprawia, że pałac jest w zasięgu bardzo wielu miłośników dobrej kuchni i zabawy w nieszablonowej atmosferze.

Klienci często wyszukują nas wpisując: sala weselna rawicz, wesele rawicz, wesele leszno, restauracja rawicz, restauracja leszno oraz sala weselna leszno.

Adres:

Zespół pałacowo – parkowy
Dąbrówka 7
63-900 Rawicz

Noclegi:
tel.: +48 720 822 211

Restauracja:
tel.: +48 534 779 177

Manager ds. gastronomii, bankiety:
tel.: +48 798 565 855
manager@palacdabrowka.pl