Pałac Dąbrówka

Pałac Dąbrówka

Historia pałacu

Pałac w Dąbrówce został zbudowany w XIX wieku, w okresie kiedy właścicielami dóbr byli Trowitzschowie. Budowla zaprojektowana została w stylu nawiązującym do klasycyzmu. Architekt zaprojektował ją na kształt dawnego pałacu miejskiego.

Pałac w Dąbrówce jest piętrowy, nakryty spłaszczonym, czterospadowym dachem o krawędziach wysuniętych przed lico muru i tworzących okap. Główne reprezentacyjne wejście do budynku poprzedzone jest gankiem, ozdobionym filarami, podtrzymującymi ozdobny balkon. Okna parteru są prostokątne. Otwory okienne piętra zwieńczone są półkoliście. Do głównego korpusu budowli przylegają z dwóch stron skrzydła – przybudówki. Zespół pałacowy w Dąbrówce otoczony jest rozległym, blisko 6-hektarowym parkiem.

Poza terenem parku znajduje się zniszczony grobowiec rodzinny dawnych właścicieli – Naumannów. Właścicielami Dąbrówki i tutejszego majątku byli: w XIV i XV wieku Wincenty z Gronowa, który sprzedał dobra Doninom, w XVII wieku-Piotr i Jan Golińscy, a po nich Hieronim Zakrzewski. Dobra wielokrotnie zmieniały właścicieli. Kolejnymi właścicielami byli między innymi: Konarzewscy i Bojanowscy (XVIII/XIX), a od połowy XIX wieku do czasów drugiej wojny światowej niemieckie rodziny: Trowitzsch, Bandelov, Naumann i Roloff.

W 1907 roku powierzchnia majątku Dąbrówka wynosiła 502 hektary, w tym: 375 ha ziemi uprawnej, 95 ha lasów i 20 ha łąk. W majątku była parowa gorzelnia, hodowano konie pełnej krwi i trzodę. Właścicielem majątku był Franz Naumann, natomiast dobrami zarządzał Udo Wolf.

Obecni wlasciciele chcąc przywrócić dawny blask pałacu, przeprowadzają gruntowny remont.

Sala bankietowa – Powozownia

Przygotowana z myślą o organizacji imprez, przyjęć weselnych, szkoleń, bankietów itp.

Organizujemy wszelkiego rodzaju imprezy, przyjęcia weselne, bankiety, szkolenia, imprezy integracyjne, studniówki oraz uroczystości rodzinne.

W zespole pałacowo-parkowym znajduje się klimatyzowana i wentylowana sala, która może pomieścić do 100 osób.

Posiadamy profesjonalnie i nowocześnie wyposażoną kuchnią, dzięki czemu jesteśmy w stanie przygotować nawet najbardziej wyszukane potrawy.

Menu ustalamy indywidualnie zależnie od potrzeb klienta. Dodatkową atrakcją sali bankietowej jest letni taras.

Dysponujemy 2/os, dobrze wyposażonymi pokojami (każdy pokój posiada własną łazięnkę), w których możemy przyjąć do 18 osób.

 

W cenie usługi udostępniamy Młodej Parze pokój dla Nowożeńców.

We własnym zakresie zajmujemy się dekoracją sali oraz stołów (istnieje możliwość wyboru kolorystyki dekoracji według gustu klienta).

Posiadamy pięknie usytuowany oraz bardzo bogato zagospodarowany park, w którym można wykonywać sesje zdjęciowe i mile odpocząć na świeżym powietrzu.

Oferowana przez nas sala bankietowa posiada dekoracje świetlną przeznaczoną dla osób, które pragną nadać nadzwyczajny i niezapomniany charakter organizowanemu przez siebie przyjęciu.

Iluminacje świetlne stanowią wyjątkowy sposób upiększania różnorodnych wydarzeń. Cieszą się ogromnym powodzeniem – zwłaszcza podczas takich przyjęć, jak: wesela, urodziny, czy bankiety. Specjalna oprawa świetlna nadaje całemu wydarzeniu niezwykłego klimatu.

Jesteśmy przekonani, że zaproszeni przez Państwa Goście na długo zapamiętają wyjątkową aurę, która będzie towarzyszyć całemu przyjęciu.

Zrobimy wszystko, aby sprostać oczekiwaniom naszych Klientów.